FCC16151ADTP
- Manufacturer Part Number:
- FCC16151ADTP
- Manufacturer/Brand:
- Kamaya Inc.
- Part of Description:
- FUSE CHIP 0.15A 36VDC 0603
- Manufacturer :
- Kamaya Inc.
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 35A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 150 mA
- Fuse Type :
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W x 0.018" H (1.60mm x 0.80mm x 0.45mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 50 V