3298175.Z
Manufacturer Part Number:
3298175.Z
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
FUSE AUTO 175A 32VDC MODULE
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
2kA
Color :
Current Rating (Amps) :
175 A
Fuse Type :
Automotive
Melting I²t :
140000
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
1.185" L x 1.047" W x 0.634" H (30.10mm x 26.60mm x 16.10mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V