4998100.M-M6
Manufacturer Part Number:
4998100.M-M6
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
70V MIDI FUSES
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
2.5kA
Color :
Blue
Current Rating (Amps) :
100 A
Fuse Type :
Automotive
Melting I²t :
17500
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Auto Link
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
0.630" L x 0.496" W x 0.323" H (16.00mm x 12.60mm x 8.20mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
70 V