02153.15MXESPP
Manufacturer Part Number:
02153.15MXESPP
Part of Description:
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM
Approval Agency :
CE, CQC, CSA, KC, PSE, UR, VDE
Current Rating (Amps) :
3.15 A
Melting I²t :
43.255
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm (Axial)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V