04223.15MRA
Manufacturer Part Number:
04223.15MRA
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
FUSE 125V 2410 FAST 3.15A AECQ
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
AEC-Q200, cURus, PSE, TUV
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A AC, 100A DC
Color :
Current Rating (Amps) :
3.15 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
2.4
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2410 (6125 Metric), Concave
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.246" L x 0.098" W x 0.088" H (6.25mm x 2.50mm x 2.24mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
125 V