043502.5KRHF
Manufacturer Part Number:
043502.5KRHF
Part of Description:
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 32VDC 0402
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
2.5 A
Melting I²t :
0.156
Operating Temperature :
-55°C ~ 90°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W x 0.013" H (1.00mm x 0.51mm x 0.33mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V