74-6SG500MA
- Manufacturer Part Number:
- 74-6SG500MA
- Part of Description:
- FUSE GLASS 500MA 250VAC 6X30MM
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 200A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- Package / Case :
- 6mm x 30mm
- Size / Dimension :
- 0.250" Dia x 1.252" L (6.35mm x 31.80mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V