032707.5YX2S
Manufacturer Part Number:
032707.5YX2S
Part of Description:
FUSE MICRO2 BLADE 32V SLVR 7.5A
Color :
Brown
Current Rating (Amps) :
7.5 A
Fuse Type :
Automotive
Melting I²t :
47
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Blade, Micro
Size / Dimension :
0.358" L x 0.150" W x 0.311" H (9.10mm x 3.80mm x 7.90mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V