TMR-3.15A-T
- Manufacturer Part Number:
- TMR-3.15A-T
- Manufacturer/Brand:
- OptiFuse
- Part of Description:
- THRU HOLE FUSE, TIME DELAY 3.15A
- Manufacturer :
- OptiFuse
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- cULus
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 3.15 A
- Fuse Type :
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Melting I²t :
- 22
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Can, Vertical
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.335" Dia x 0.327" H (8.50mm x 8.30mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V