0678H0630-02
Manufacturer Part Number:
0678H0630-02
Manufacturer/Brand:
Bel Fuse Inc.
Part of Description:
FUSE SMT 3912 ENH BRK 250V 630MA
Manufacturer :
Bel Fuse Inc.
Approval Agency :
AEC-Q200, cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
300A AC, 2kA DC
Color :
Current Rating (Amps) :
630 mA
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.06
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2-SMD, Square End Block
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
0.386" L x 0.120" W x 0.120" H (9.80mm x 3.05mm x 3.05mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
125 V