CC12H4.5A-TR
Manufacturer Part Number:
CC12H4.5A-TR
Part of Description:
FUSE BOARD MOUNT 4.5A 32VDC 1206
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A
Color :
Current Rating (Amps) :
4.5 A
Melting I²t :
4.2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W x 0.024" H (3.20mm x 1.60mm x 0.60mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V