02153.15MXEP
Manufacturer Part Number:
02153.15MXEP
Part of Description:
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM
Approval Agency :
CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) :
3.15 A
Melting I²t :
43.255
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm (Axial)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Voltage Rating - AC :
250 V