0263.125WRT1L
Manufacturer Part Number:
0263.125WRT1L
Part of Description:
FUSE BOARD MOUNT 125MA 250VAC
Approval Agency :
CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
125 mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.155" Dia x 0.280" L (3.94mm x 7.11mm)
Voltage Rating - AC :
250 V