CC12H25A-TR
- Manufacturer Part Number:
- CC12H25A-TR
- Part of Description:
- FUSE BOARD MOUNT 25A 32V 1206
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 200A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 25 A
- Melting I²t :
- 60
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W x 0.033" H (3.20mm x 1.60mm x 0.85mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V