0697H3150-01
Manufacturer Part Number:
0697H3150-01
Part of Description:
FUSE BRD MNT 3.15A 350VAC 72VDC
Approval Agency :
AEC-Q200, cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
150A AC, 200A DC
Color :
Current Rating (Amps) :
3.15 A
Melting I²t :
58
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.329" L x 0.157" W x 0.307" H (8.35mm x 4.00mm x 7.80mm)
Voltage Rating - AC :
350 V
Voltage Rating - DC :
72 V