0697W3150-01
Manufacturer Part Number:
0697W3150-01
Part of Description:
FUSE 3.15A 350V RADIAL
Approval Agency :
AEC-Q200, CQC, cURus, PSE, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A
Color :
Current Rating (Amps) :
3.15 A
Melting I²t :
66
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.329" L x 0.157" W x 0.307" H (8.35mm x 4.00mm x 7.80mm)
Voltage Rating - AC :
350 V
Voltage Rating - DC :
72 V