CC12H3.5A-TR
- Manufacturer Part Number:
- CC12H3.5A-TR
- Part of Description:
- FUSE BOARD MOUNT 3.5A 63VDC 1206
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 3.5 A
- Melting I²t :
- 2.7
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W x 0.024" H (3.20mm x 1.60mm x 0.60mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 63 V