TR/3216FF500-R
- Manufacturer Part Number:
- TR/3216FF500-R
- Part of Description:
- FUSE BOARD MNT 500MA 32VAC 63VDC
- Approval Agency :
- CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W x 0.035" H (3.20mm x 1.60mm x 0.90mm)
- Voltage Rating - AC :
- 32 V
- Voltage Rating - DC :
- 63 V