F0603E1R50FSTR
- Manufacturer Part Number:
- F0603E1R50FSTR
- Part of Description:
- FUSE BOARD MOUNT 1.5A 32VDC 0603
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 1.5 A
- Melting I²t :
- 0.03
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.032" W x 0.025" H (1.60mm x 0.81mm x 0.63mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V