ERB-RD1R25X
- Manufacturer Part Number:
- ERB-RD1R25X
- Part of Description:
- FUSE BOARD MNT 1.25A 32VDC 0402
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 35A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 1.25 A
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.040" L x 0.020" W x 0.019" H (1.00mm x 0.50mm x 0.48mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V