0435.500KR
- Manufacturer Part Number:
- 0435.500KR
- Part of Description:
- FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0402
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 35A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 90°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W x 0.013" H (1.00mm x 0.51mm x 0.33mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V