0466.500NR
- Manufacturer Part Number:
- 0466.500NR
- Part of Description:
- FUSE BOARD MOUNT 500MA 63VAC/VDC
- Approval Agency :
- CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 90°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.125" L x 0.060" W x 0.023" H (3.18mm x 1.52mm x 0.58mm)
- Voltage Rating - AC :
- 63 V
- Voltage Rating - DC :
- 63 V