ERB-RD0R50X
- Manufacturer Part Number:
- ERB-RD0R50X
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0402
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- cUL, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 35A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- Fuse Type :
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.040" L x 0.020" W x 0.019" H (1.00mm x 0.50mm x 0.48mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V