00DF060.ZXB
Manufacturer Part Number:
00DF060.ZXB
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
FUSE HOLDER CARTRIDGE 600V 60A
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
Fuseholders
Contact Finish :
Contact Material :
Current Rating (Amps) :
60 A
For Use With/Related Products :
HRCII-C
Fuse Size :
1.024" Dia x 3.465" L (26mm x 88mm)
Fuse Type :
Cartridge
Fuseholder Type :
Holder
Mounting Type :
Number of Circuits :
1
Orientation :
Product Status :
Obsolete
Termination Style :
Voltage :
600V