LFJ104001STST
Manufacturer Part Number:
LFJ104001STST
Part of Description:
1000VDC HLDR STUD TERMINAL 400A
Current Rating (Amps) :
400 A
For Use With/Related Products :
Bolt Mount Cartridge Fuses
Fuse Size :
2" Dia x 7.126" L (50.8mm x 181mm)
Orientation :
Horizontal
Voltage :
1000V