CHPV15L85
Manufacturer Part Number:
CHPV15L85
Manufacturer/Brand:
Eaton - Bussmann Electrical Division
Part of Description:
1500 V d.c., 10 x 85 mm PV fuse
Manufacturer :
Product Category :
Fuseholders
Contact Finish :
Contact Material :
Current Rating (Amps) :
32 A
For Use With/Related Products :
10mm x 85mm
Fuse Size :
0.394" Dia x 3.346" L (10.00mm x 85.00mm)
Fuse Type :
Cartridge
Fuseholder Type :
Holder
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Circuits :
1
Orientation :
Vertical
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage :
1500V