LFJ104001C
Manufacturer Part Number:
LFJ104001C
Part of Description:
FUSE BLOK BLT DWN 1000V 400A CHA
Current Rating (Amps) :
400 A
For Use With/Related Products :
Blade Mount Cartridge Fuses
Fuse Size :
2" Dia x 7.126" L (50.8mm x 181mm)
Termination Style :
Box Lug
Voltage :
1000V