74-IFHMAC30
- Manufacturer Part Number:
- 74-IFHMAC30
- Manufacturer/Brand:
- NTE Electronics, Inc
- Part of Description:
- HOLDER BLADE 32V 30A INLINE
- Manufacturer :
- NTE Electronics, Inc
- Product Category :
- Fuseholders
- Contact Finish :
- Contact Material :
- Current Rating (Amps) :
- 30 A
- For Use With/Related Products :
- Miniature (ATM)
- Fuse Size :
- 0.433" L x 0.152" W (11.00mm x 3.85mm)
- Fuse Type :
- Blade
- Fuseholder Type :
- Holder
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Circuits :
- 1
- Orientation :
- Vertical
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Wire Leads
- Voltage :
- 32V