LPA-05W-12OR-30A
- Manufacturer Part Number:
- LPA-05W-12OR-30A
- Manufacturer/Brand:
- OptiFuse
- Part of Description:
- 1-1/4"X1/4" FUSEHOLDER+FUSE, 30A
- Manufacturer :
- OptiFuse
- Product Category :
- Fuseholders
- Contact Finish :
- Contact Material :
- Brass
- Current Rating (Amps) :
- 30 A
- For Use With/Related Products :
- 3AG, 1/4" x 1-1/4" (SFE-20)
- Fuse Size :
- 0.25" Dia x 1.26" L (6.35mm x 32mm)
- Fuse Type :
- Cartridge
- Fuseholder Type :
- Holder
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Circuits :
- 1
- Orientation :
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Wire Leads
- Voltage :
- 32V