LA070URD30LI0550
Manufacturer Part Number:
LA070URD30LI0550
Part of Description:
FUSE SQUARE 550A 700VAC RECT
Current Rating (Amps) :
550A
Size / Dimension :
5.850" L x 1.575" W x 1.575" H (148.60mm x 40.00mm x 40.00mm)
Voltage Rating - AC :
700 V