LA130URD70TTI0250
Manufacturer Part Number:
LA130URD70TTI0250
Part of Description:
FUSE SQUARE 250A 1.3KVAC RECT
Current Rating (Amps) :
250A
Package / Case :
Rectangular
Size / Dimension :
2.913" L x 1.575" W x 1.773" H (74.00mm x 40.00mm x 45.03mm)
Voltage Rating - AC :
1.3 kV