CY10X38M4
- Manufacturer Part Number:
- CY10X38M4
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- FUSE CARTRIDGE 4A 500V 5AG
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia x 1.500" L (10.00mm x 38.00mm)