LA130URD73LI0400
Manufacturer Part Number:
LA130URD73LI0400
Part of Description:
FUSE SQUARE 400A 1.3KVAC RECT
Current Rating (Amps) :
400A
Package / Case :
Rectangular, Blade
Size / Dimension :
2.854" L x 2.933" W x 3.131" H (72.50mm x 74.50mm x 79.53mm)
Voltage Rating - AC :
1.3 kV