LA130URD72TTI0550
Manufacturer Part Number:
LA130URD72TTI0550
Part of Description:
FUSE SQUARE 550A 1.3KVAC RECT
Current Rating (Amps) :
550A
Package / Case :
Rectangular
Size / Dimension :
2.913" L x 2.362" W x 2.560" H (74.00mm x 60.00mm x 65.03mm)
Voltage Rating - AC :
1.3 kV