0CBO010.V
- Manufacturer Part Number:
- 0CBO010.V
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- FUSE CARTRIDGE 10A 32VDC CYLINDR
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Lift Trucks
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 10kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 10A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.812" Dia x 1.625" L (20.62mm x 41.28mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V