LA070URD30KI0400
Manufacturer Part Number:
LA070URD30KI0400
Part of Description:
FUSE SQUARE 400A 700VAC RECT
Current Rating (Amps) :
400A
Size / Dimension :
1.874" L x 1.575" W x 1.811" H (47.60mm x 40.00mm x 46.00mm)
Voltage Rating - AC :
700 V