0RLN200.X
- Manufacturer Part Number:
- 0RLN200.X
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- FUSE CRTRDGE 200A 250VAC CYLINDR
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- CE, CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 10kA
- Class :
- H
- Current Rating (Amps) :
- 200A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cylindrical, Blade Terminals
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 1.563" Dia x 4.378" L (39.70mm x 111.20mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V