36TDQSJ3.15
Manufacturer Part Number:
36TDQSJ3.15
Manufacturer/Brand:
Eaton - Bussmann Electrical Division
Part of Description:
FUSE CART 3.15A 36KVAC FUSE LINK
Manufacturer :
Product Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Approval Agency :
VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Class :
Current Rating (Amps) :
3.15A
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Fuse Link
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
1.614" Dia x 17.283" L (41.00mm x 439.00mm)
Voltage Rating - AC :
36 kV