7.2TDLSJ31.5
Manufacturer Part Number:
7.2TDLSJ31.5
Manufacturer/Brand:
Eaton - Bussmann Electrical Division
Part of Description:
FUSE CART 31.5A 7.2KVAC FUSELINK
Manufacturer :
Product Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Approval Agency :
VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
40kA
Class :
T
Current Rating (Amps) :
31.5A
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Fuse Link
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
2.008" Dia x 11.496" L (50.80mm x 292.00mm)
Voltage Rating - AC :
7.2 kV