PV-355A-3L-U-15
- Manufacturer Part Number:
- PV-355A-3L-U-15
- Part of Description:
- FUSE 355A 1500V 3L PV
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 100kA
- Current Rating (Amps) :
- 355A
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Size / Dimension :
- 5.000" L x 2.953" W x 2.953" H (127.00mm x 75.00mm x 75.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1.5 kV