PV-355A-3L-BU-15
- Manufacturer Part Number:
- PV-355A-3L-BU-15
- Part of Description:
- FUSE 355A 1500V 3L PV BOLT-IN VE
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 100kA
- Current Rating (Amps) :
- 355A
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Size / Dimension :
- 5.157" L x 2.894" W x 3.583" H (131.00mm x 73.50mm x 91.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1.5 kV