JLLN700.XXP
Manufacturer Part Number:
JLLN700.XXP
Part of Description:
FUSE CRTRDGE 700A 300VAC/125VDC
Approval Agency :
CE, UL, UR
Class :
T
Current Rating (Amps) :
700A
Size / Dimension :
2.063" Dia x 3.374" L (52.40mm x 85.70mm)
Voltage Rating - AC :
300 V
Voltage Rating - DC :
125 V