JLLS800.XXP
Manufacturer Part Number:
JLLS800.XXP
Part of Description:
FUSE CRTRDGE 800A 600VAC/300VDC
Approval Agency :
CE, UL, UR
Class :
T
Current Rating (Amps) :
800A
Size / Dimension :
2.500" Dia x 4.327" L (63.50mm x 109.90mm)
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
300 V