PSX1XLUB0100X
Manufacturer Part Number:
PSX1XLUB0100X
Part of Description:
FUSE SEMI 1500VDC 1XL SIZE 100A
Current Rating (Amps) :
100A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
4.988" L x 2.028" W x 2.264" H (126.70mm x 51.50mm x 57.50mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1.5 kV