PSR033FS0450Z
Manufacturer Part Number:
PSR033FS0450Z
Part of Description:
FUSE SQUARE 450A 700VAC/600VDC
Approval Agency :
CCC, CE, cURus, UL
Current Rating (Amps) :
450A
Features :
Indicating
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
2.008" L x 2.894" W x 3.130" H (51.00mm x 73.50mm x 79.50mm)
Voltage Rating - AC :
700 V
Voltage Rating - DC :
600 V