JLLS600.XXP
Manufacturer Part Number:
JLLS600.XXP
Part of Description:
FUSE CRTRDGE 600A 600VAC/300VDC
Approval Agency :
CE, CSA, UL, UR
Class :
T
Current Rating (Amps) :
600A
Size / Dimension :
2.063" Dia x 3.984" L (52.40mm x 101.20mm)
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
300 V