L50QS700.X
Manufacturer Part Number:
L50QS700.X
Part of Description:
FUSE CRTRDGE 700A 500VAC/VDC
Current Rating (Amps) :
700A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
2.500" Dia x 6.187" L (63.50mm x 157.15mm)
Voltage Rating - AC :
500 V
Voltage Rating - DC :
500 V