0NLS600.X
- Manufacturer Part Number:
- 0NLS600.X
- Part of Description:
- FUSE CRTRDGE 600A 600VAC/500VDC
- Current Rating (Amps) :
- 600A
- Size / Dimension :
- 3.094" Dia x 8.870" L (78.6mm x 225.30mm)
- Voltage Rating - AC :
- 600 V
- Voltage Rating - DC :
- 500 V