LSRK350.X
Manufacturer Part Number:
LSRK350.X
Part of Description:
FUSE CRTRDGE 350A 600VAC/300VDC
Current Rating (Amps) :
350A
Package / Case :
Cylindrical, Blade Terminals
Size / Dimension :
2.843" Dia x 11.626" L (72.20mm x 295.30mm)
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
300 V