PSR031US0315Z
Manufacturer Part Number:
PSR031US0315Z
Part of Description:
FUSE SQUARE 315A 700VAC/600VDC
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Current Rating (Amps) :
315A
Features :
Indicating
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.898" L x 2.028" W x 2.264" H (48.20mm x 51.50mm x 57.50mm)
Voltage Rating - AC :
700 V
Voltage Rating - DC :
600 V